«Моє бажання читати книги врятувало мені життя», – український військовий впевнений, що під час війни читання має особливу цінність. Бути бадьорим йому допомагають дві речі: спорт та читання. Спорт – щоб витримувати фізичні та емоційні навантаження, коли ти втрачаєш своїх побратимів, коли відчуваєш несправедливість по відношенню до себе. А для того, щоб бути морально стійким, дати гідну відсіч і відстояти свої переконання, необхідно читати.
У день народження Тараса Шевченка українські воїни у Бахмуті серед згарища та уламків розтрощеного будинку знайшли раритетне видання «Кобзаря». Книга дивом вцілила і стала не лише символом українського опору агресору, але й доказом того, що Донеччина – це Україна.
Під обстрілами бібліотекарка разом зі своїм чоловіком рятувала книжки, адже бібліотеку в селі відкрили з два місяці до початку повномасштабної війни. Вона одразу стала гордістю села і центром його культурного життя. І після звільнення перше, що мешканці попросили відновити, була бібліотека. Понад 1000 врятованих книжок повернулися на свої полиці.
«Люди зі сталі, ридаємо весь день», – у день звільнення Херсона видавництво українських книжок ділиться неймовірною історією про замовлення, яке надійшло з окупації.